Domů Events - Stánkař.cz Slavnost Josefínské slavnosti Terezín 2024

Josefínské slavnosti Terezín 2024

Josefínské slavnosti Terezín 2024

5. říjen 2024 12:00 – 20:00

Terezín slavnost pevnost Marie Terezie Habsburská Ústecký kraj České středohoří
Největší historické slavnosti 18. století v Evropě k založení města Terezína. Oslavy 244. výročí založení pevnosti Terezín.
Pevnost Terezín zná z historického hlediska mnoho lidí, ale co už možná nevíte, že každý rok tyto prostrory ožívají tradičními Josefínskými slavnostmi, kdy si návštěvníci připomenou život v 18. století. Na vlastní kůži zažijete, jak to před dávnou dobou v Terezínské pevnosti vypadalo. Užijte si tradiční oslavy založení města Terezín s vojenskou parádou – pochody a přehlídkami, ukázkami výcviku a ukázkovým dobytím střelecké baterie.

Velkolepá podívaná pro příznivce historie a staré vojenské techniky, kteří se mohou těšit na historické jednotky, které se představí při přehlídce a vzájemném střetu uvnitř pevnosti i vojenský tábor, a konečně i samotná císařovna Marie Terezie. Prohlédněte si vojenské ležení, tržiště, stará řemesla a okuste dobu dávno ztracených staletí. Zažijte vřavu dobývání pevnosti, projděte se po terezínských hradbách i jeho podzemí. Vraťte se s námi do období pestrobarevných uniforem a krajek, do doby střelného prachu i sličných dam.

Josefínské slavnosti jsou držiteli titulu Rodinné stříbro Ústeckého kraje a v roce 2022 získaly certifikaci Regionální značka, akce Českého středohoří.

Datum

Říj 05 2024

Čas

Celodenní akce

Umístění

Jihomoravský kraj
Kategorie
QR kód