Listopad, 2020

28Lisallday06LedalldayVánoční trhy Praha 2020(Celý den) INCHEBA EXPO PRAHA, INCHEBA EXPO PRAHA Organizátor: INCHEBA EXPO PRAHA spol. s r. o. Vyber druh akce:Vánoční trhy, jarmarky, rozsvícení stromůVyber kraj:Hlavní město Praha

Detaily akce

Vánoční trhy Praha 2020

Kdy 28. listopad 2020 10:00 – 6. leden 2021 22:00 Společenské akce

Největší vánoční trhy v České republice můžete letos už po sedmnácté navštívit na Staroměstském a Václavském náměstí. Tradice, vánoční atmosféra, dětská dílnička, bohatý vánoční program a dobré jídlo.

Pražské vánoční trhy patří mezi nejvyhlášenější v Evropě. Krásu a atmosféru adventního tržiště v centru Prahy ocenil (2017) prestižní americký týdeník US News & World Report. Ten je zařadil ve své cestovatelské rubrice mezi deset nejhezčích na světě, stejně jako americký zpravodajský portál CNN (2019). Staroměstské a Havelské náměstí na Starém Městě, Václavské náměstí a náměstí Republiky, Tylovo náměstí, náměstí Míru a Výstaviště Holešovice – to jsou místa, kde Praha slaví advent a Vánoce.

Pražané i návštěvníci metropole mohou opět navštívit adventní vesničku s typickými domky s červenými střechami. V nich lze zakoupit vánoční dekorace, drobné dárky i občerstvení. Hosty trhů čekají svátečně vyzdobená pražská centrální náměstí, která dýchají vánoční atmosférou. Se svařeným vínem v ruce se může každý zastavit před podiem, kde vystoupí především dětské soubory s koledami. Program si připravili také další hosté a soubory ze zahraničí. Sváteční zpěvy doprovodí program v oblíbené Staroměstské dětské dílničce. Chybět nebude tradiční Mikulášská, rozlévání rybí polévky na Štědrý den ani zábavná oslava Silvestra.

Prodejní domky budou otevřeny každý den od 10 do 22 hodin. Stánky s občerstvením mohou mít otevřeno až do půlnoci. Také letos je připraven pro návštěvníky trhů atraktivní suvenýr, který si odnese ten, kdo ochutná svařené víno. “Svařák” si totiž můžete koupit ve speciálním hrníčku, který tak obohatí sbírku nejedné domácnosti.

Také Václavské náměstí ožije tradičním trhem. Další menší trhy na náměstí Republiky, na Tylově náměstí nebo na náměstí Míru jsou vyhlášeny svou lokální atmosférou.

Program: koncerty, filmy i divadlo

Návštěvníci Staroměstského náměstí si budou vychutnávat atmosféru po celý den za tónů vánoční hudby. Samotný program na pódiu vychází z českých svátečních tradic. V podání dětských, amatérských i profesionálních souborů a muzikantů z České republiky i ze zahraničí zazní koledy, sólový i sborový zpěv a také koncerty. Malé i velké návštěvníky navíc čekají divadelní představení.

Prodejní domky s širokým produktovým sortimentem budou otevřeny na všech náměstích každý den od 10 do 22 hodin. Některé stánky s občerstvením budou otevřeny denně od 10 hodin až do půlnoci. Vánoční trhy 2020 začnou na Staroměstském i Václavském náměstí 28. listopadu a potrvají až do 6. ledna 2021.

Největší vánoční trhy v České republice i letos nabídnou možnost vychutnat si svařené víno z keramických hrnečků.

Čas

Listopad 28 (Sobota) - Leden 6 (Středa)

Místo konání akce

INCHEBA EXPO PRAHA

INCHEBA EXPO PRAHA

Organizátor

INCHEBA EXPO PRAHA spol. s r. o.+420 220 103 111

X
X
X